آیگل

درخشان مانند ماه و زیبا مانند گل

جنسیت اسم آیگل

دختر

آیگل به انگلیسی

ay gul

تعداد آیگل ها در ایران

1,204

تلفظ آیگل به فارسی

آيگل

ریشه اسم آیگل

ترکی , فارسی

تلفظ آیگل به انگلیسی

/āy gul/

رنگ اسم آیگل

نیلی

ابجد اسم آیگل

61

ابجد وسیط اسم آیگل

25

ابجد صغیر اسم آیگل

7

درباره نام آیگل

آیگل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آیگل دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آیگل که در انگلیسی به صورت ay gul نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,204 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آیگل

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آیگل و معنی اسم آیگل

ریشه اسم آیگل

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیگل ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آیگل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آيگل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy gul/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیگل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیگل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیگل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل ماه، ماه گل، گل زیبا چون ماه؛ (به مجاز) زیبارو و لطیف.

معنی اسم آیگل در ثبت احوال

۱- گل ماه، ماه گل، گل زيبا چون ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو و لطيف.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیگل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیگل عدد " 61 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیگل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیگل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیگل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیگل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام ستاره‌ای درخشان

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

از شخصیتهای شاهنامه، نام پسر کیقباد پادشاه کیانی

خان و بزرگ ایل

لایق، درخور، شایسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید