آینار

ویژگی کسی که چون انار سرخ است و چون ماه زیباست

جنسیت اسم آینار

دختر

آینار به انگلیسی

ay nar

تعداد آینار ها در ایران

885

تلفظ آینار به فارسی

آينار

ریشه اسم آینار

ترکی , فارسی

تلفظ آینار به انگلیسی

/āy nār/

رنگ اسم آینار

طلایی

ابجد اسم آینار

262

ابجد وسیط اسم آینار

22

ابجد صغیر اسم آینار

10

درباره نام آینار

آینار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آینار دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آینار که در انگلیسی به صورت ay nar نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 885 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آینار

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم آینار و معنی اسم آینار

ریشه اسم آینار

همانطور که گفتیم ریشه اسم آینار ترکی , فارسی می باشد و تلفظ آینار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آينار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy nār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آینار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آینار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آینار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

انار سفید، ویژگی کسی که چون انار سرخ است و چون ماه زیباست، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم آینار در ثبت احوال

(آي = ماه + نار= انار)، ۱- انار سفید، ۲- ویژگی کسی که چون انار سرخ است و چون ماه زیباست؛ ۳- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام آینار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آینار عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آینار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آینار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آینار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آینار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و قدیر (ستوده و توانا)

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

ترکیب دو اسم محمد و یاشار (ستوده و جاویدان)

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

نام رودی در مرز شمالی ایران

نفیس و با ارزش

فاضل‌تر، برتر از ديگران در علم و هنر و اخلاق، برترین

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید