آیتکین

مانند ماه

جنسیت اسم آیتکین

دختر

آیتکین به انگلیسی

ay takin

تعداد آیتکین ها در ایران

2,373

تلفظ آیتکین به فارسی

آی تَکين

ریشه اسم آیتکین

ترکی

تلفظ آیتکین به انگلیسی

/āy takin/

رنگ اسم آیتکین

نیلی

ابجد اسم آیتکین

491

ابجد وسیط اسم آیتکین

35

ابجد صغیر اسم آیتکین

14

درباره نام آیتکین

آیتکین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آیتکین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آیتکین، به خاطر ریشه ترکی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,373 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آیتکین

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آیتکین و معنی اسم آیتکین

ریشه اسم آیتکین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آیتکین ترکی می باشد و تلفظ آیتکین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آی تَکين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āy takin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آیتکین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آیتکین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آیتکین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مانند ماه،زیبا

معنی اسم آیتکین در ثبت احوال

مانند ماه.

حروف ابجد و طالع بینی نام آیتکین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آیتکین عدد " 491 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آیتکین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آیتکین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آیتکین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آیتکین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده ی اسب آماده، نام پدر داريوش بزرگ پادشاه هخامنشي

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

از صحابه ی رسول اکرم (ص) و از خلفای راشدین ،نام خلیفه دوم

آزاده و رها، شاهزاده‌ای در زمان هخامنشی

عالم بالا، درگاه قدس خداوند، عالم غيب، جايگاه فرشتگان، سپهر

ماه آرام، خوشبخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید