آسمین

گل یاسمن، آسمان

جنسیت اسم آسمین

دختر

آسمین به انگلیسی

asmin

تعداد آسمین ها در ایران

909

تلفظ آسمین به فارسی

آسمین

ریشه اسم آسمین

کردی

تلفظ آسمین به انگلیسی

/āsmin/

رنگ اسم آسمین

سبز

ابجد اسم آسمین

161

ابجد وسیط اسم آسمین

17

ابجد صغیر اسم آسمین

17

درباره نام آسمین

آسمین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آسمین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آسمین، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 909 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آسمین

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم آسمین و معنی اسم آسمین

ریشه اسم آسمین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسمین کردی می باشد و تلفظ آسمین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسمین " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /āsmin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسمین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسمین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسمین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

گل یاسمن، آسمان

معنی اسم آسمین در ثبت احوال

۱- یاسمن (گل)؛ ۲- (در بعضی منابع کردی) آسمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسمین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسمین عدد " 161 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسمین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسمین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسمین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسمین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افتاده، متواضع

اطمینان و آرامش قلب

مورد علاقه و محبت زیاد، محبوب

مونث مومن، زنی که بخدا و رسول ایمان دارد

نیکی، نیکوکاری، شایستگی

تماشاگر، جلوه گاه

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید