آسمان

عالم بالا، درگاه قدس خداوند، عالم غيب، جايگاه فرشتگان، سپهر

جنسیت اسم آسمان

دختر

آسمان به انگلیسی

asman

تعداد آسمان ها در ایران

1,780

تلفظ آسمان به فارسی

آسمان

ریشه اسم آسمان

فارسی

تلفظ آسمان به انگلیسی

/ās(e)mān/

رنگ اسم آسمان

نارنجی

ابجد اسم آسمان

152

ابجد وسیط اسم آسمان

8

ابجد صغیر اسم آسمان

17

درباره نام آسمان

آسمان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آسمان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آسمان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,780 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آسمان

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم آسمان و معنی اسم آسمان

ریشه اسم آسمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم آسمان فارسی می باشد و تلفظ آسمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آسمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ās(e)mān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آسمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آسمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آسمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم آسمان در لغت‌نامه دهخدا :
چرخ، سماء، سما، فلک، اثیر، ام النجوم، سپهر، گنبد، گردون، گرزمان، خضراء


معنی اسم آسمان در فرهنگ فارسی :
کوهی است نزدیک بندر نخیلو در جنوب ایران


معنی اسم آسمان در فرهنگ فارسی معین :
سپهر، فلک هر یک از طبقات هفتگانه یا نه گانه افلاک در نظر قدما، فلک. یکی از ایزدان. روز بیست و هفتم از هر ماه خورشیدی

معنی اسم آسمان در ثبت احوال

۱- فضاي لايتناهي كه منظومه‌ها و صورت‌هاي فلكي در آن قرار دارند؛ ۲- (اَعلام) نام فرشته‌اي موكل تدابير امور؛ ۳- (به مجاز) عالم بالا، درگاه قدس خداوند، عالم غيب، جايگاه فرشتگان، عالم الوهيت و قداست؛ ۴- (در قديم) (گاه شماري) روز بيست و هفتم از هر ماه شمسي در اير ان قديم.

حروف ابجد و طالع بینی نام آسمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آسمان عدد " 152 " و ابجد وسیط " 8 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آسمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آسمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آسمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آسمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فلزی سفید رنگ و گران بها

زيبا و دوست داشتنی

دانشمند، حکیم، دانا

دارنده و همراه ماه، زیبا روی، ایل زیبا

پیرو دین اسلام، مسلمان

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

منسوب به پاک، طاهر و پاکیزه، تمیز و مرتب

گل شاد و خندان، شادان مثل گل، (به مجاز) زيبا و با طراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید