آرنا

نهر و رودخانه

جنسیت اسم آرنا

دختر

آرنا به انگلیسی

arna

تعداد آرنا ها در ایران

549

تلفظ آرنا به فارسی

آرنا

ریشه اسم آرنا

ترکی

تلفظ آرنا به انگلیسی

/ārnā/

رنگ اسم آرنا

نیلی

ابجد اسم آرنا

252

ابجد وسیط اسم آرنا

12

ابجد صغیر اسم آرنا

9

درباره نام آرنا

آرنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آرنا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آرنا که در انگلیسی به صورت arna نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 549 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آرنا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آرنا و معنی اسم آرنا

ریشه اسم آرنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرنا ترکی می باشد و تلفظ آرنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārnā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نهر و رودخانه

معنی اسم آرنا در ثبت احوال

نهر و رودخانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرنا عدد " 252 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

معروف، نامدار

ترکیب دو اسم امین و علی (امانتدار و بلندقدر)

ترکیب دو اسم محمد و فهیم (ستوده و دانا)

کمک کننده به مادر، یار مادر

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

سالم‌تر، درست‌تر، بی‌گزندتر، نام ساربان پیامبر اسلام (ص)

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید