آرمیتی

فروتنی، پاك، محبت و الهه زمين

جنسیت اسم آرمیتی

دختر

آرمیتی به انگلیسی

armiti

تعداد آرمیتی ها در ایران

396

تلفظ آرمیتی به فارسی

آرميتی

ریشه اسم آرمیتی

اوستایی

تلفظ آرمیتی به انگلیسی

/ārmiti/

رنگ اسم آرمیتی

زرد

ابجد اسم آرمیتی

661

ابجد وسیط اسم آرمیتی

37

ابجد صغیر اسم آرمیتی

13

درباره نام آرمیتی

آرمیتی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آرمیتی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آرمیتی که در انگلیسی به صورت armiti نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 396 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آرمیتی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم آرمیتی و معنی اسم آرمیتی

ریشه اسم آرمیتی

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرمیتی اوستایی می باشد و تلفظ آرمیتی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرميتی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārmiti/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرمیتی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرمیتی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرمیتی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

فروتنی، پاک، محبت و الهه زمین، یکی از نمادهای مادینه ی آریایی و از ایزد بانوان کیش زرتشتی است که در آسمان مینوی نمایشگر مهر و بردباری و فروتنی و در گیتی دختر اَهورامزدا، مادر زمین و فرشته ی نگاهبان آن است.

معنی اسم آرمیتی در ثبت احوال

(= آرمئيتي) ۱- فروتني، پاك، محبت و الهه زمين؛ ۲- (در اساطیر) (آرمیتی/آرمئیتی/آرمییتی= اسپندارمذ) یکی از نمادهای مادینه ی آریایی و از ایزد بانوان کیش زرتشتی است که در آسمان مینوی نمایشگر مهر و بردباری و فروتنی و در گیتی دختر اَهورامزدا، مادر زمین و فرشته ی نگ اهبان آن است.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرمیتی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرمیتی عدد " 661 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرمیتی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرمیتی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرمیتی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرمیتی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر پیامبر اسلام و از دختران امام حسین

تحمل، بردباری، صبر، آرام

خوش سخن

بنده‌ی هدایت شده، بنده‌ی حضرت مهدی (عج)

صبور، بردبار، شکیبا

ترکیب دو اسم محمد و قاسم (ستوده و تقسیم کننده)

پرتو و نور ماه، ماهتاب

آرامش بخش، مهربان و دلسوز، محبوب و معشوق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید