آرتیمس

منسوب به آرتميس، گوینده ی راستی

جنسیت اسم آرتیمس

دختر

آرتیمس به انگلیسی

artimes

تعداد آرتیمس ها در ایران

453

تلفظ آرتیمس به فارسی

آرتيمِس

ریشه اسم آرتیمس

یونانی

تلفظ آرتیمس به انگلیسی

/ārtimes/

رنگ اسم آرتیمس

قرمز

ابجد اسم آرتیمس

711

ابجد وسیط اسم آرتیمس

27

ابجد صغیر اسم آرتیمس

18

درباره نام آرتیمس

آرتیمس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرتیمس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرتیمس، به خاطر ریشه یونانی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 453 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرتیمس

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آرتیمس و معنی اسم آرتیمس

ریشه اسم آرتیمس

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرتیمس یونانی می باشد و تلفظ آرتیمس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرتيمِس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ārtimes/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرتیمس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرتیمس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرتیمس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به آرتمیس
آرتمیس: نام یکی از الهه‌‌ های یونانی، نام نخستین زن دریانورد ایرانی، گوینده ی راستی

معنی اسم آرتیمس در ثبت احوال

(= آرتِميس ؟)، ( آرتِميس.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرتیمس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرتیمس عدد " 711 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرتیمس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرتیمس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرتیمس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرتیمس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرورش یافته مردم گیل (گیلان)

ترکیب دو اسم محمد و حنیف (ستوده و راستین)

استاد، زبردست، حاذق، کار آزموده، چیره‌دست، متخصص، کاردان

از نام‌ها و صفات خداوند، (در قديم) وسيع، گشاده

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

آريايي، ايراني

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

به معنی شش میباشد که نام قبیله ای بوده است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید