آرتادخت

دختر راست گفتار و درست کردار

جنسیت اسم آرتادخت

دختر

آرتادخت به انگلیسی

arta dokht

تعداد آرتادخت ها در ایران

756

تلفظ آرتادخت به فارسی

آرتادخت

ریشه اسم آرتادخت

فارسی

تلفظ آرتادخت به انگلیسی

/ā.-doxt/

رنگ اسم آرتادخت

نیلی

ابجد اسم آرتادخت

1606

ابجد وسیط اسم آرتادخت

22

ابجد صغیر اسم آرتادخت

22

درباره نام آرتادخت

آرتادخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آرتادخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آرتادخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 756 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آرتادخت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آرتادخت و معنی اسم آرتادخت

ریشه اسم آرتادخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم آرتادخت فارسی می باشد و تلفظ آرتادخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آرتادخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ā.-doxt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آرتادخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آرتادخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آرتادخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر راست گفتار و درست کردار، دختر پاک و مقدس، (در اعلام) نام بانویی فرهنگدار و اقتصاد دان است که در زمان اشکانیان به خزانه داری یکی از شهریاران اشکانی رسید .

معنی اسم آرتادخت در ثبت احوال

(آرتا + دخت = دختر)، 1- دختر راست گفتار و درست كردار، دختر پاك و مقدس؛ 2- (اَعلام) نام بانويي فرهنگدار و اقتصاد دان است كه در زمان اشكانيان به خزانه داري يكي از شهرياران اشكاني رسيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام آرتادخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آرتادخت عدد " 1606 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آرتادخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آرتادخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آرتادخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آرتادخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و عماد (فرمانروا و تکیه گاه)

ساخته شده از نقره، نقره‌اي رنگ، سفيد و درخشان، (به مجاز) زيبا

دختر بزرگ، دختر ماه گونه، (به مجاز) زيبارو

نام انوشیروان دادگر، نام قلعه شروان

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

جهان، دنیا، کره ی زمین، کیهان

ترکیب دو اسم محمد و ارسلان (ستوده و شجاع)

مخفف آسمان (سقف خانه)، نام مادر امام علی النقی (ع)، نام پرنده‌اي كوچك (بلدرچین)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید