آتین

جدید، نو

جنسیت اسم آتین

دختر

آتین به انگلیسی

atin

تعداد آتین ها در ایران

612

تلفظ آتین به فارسی

آتين

ریشه اسم آتین

اوستایی

تلفظ آتین به انگلیسی

/ātin/

رنگ اسم آتین

قرمز

ابجد اسم آتین

461

ابجد وسیط اسم آتین

17

ابجد صغیر اسم آتین

11

درباره نام آتین

آتین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم آتین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم آتین که در انگلیسی به صورت atin نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 612 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم آتین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم آتین و معنی اسم آتین

ریشه اسم آتین

همانطور که گفتیم ریشه اسم آتین اوستایی می باشد و تلفظ آتین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آتين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آتین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آتین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آتین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در لغت زند و پازند به معنی موجود شده و پیدا گردیده و به هم رسیده می باشد، در زبان زند و پازند جدید، نو، بوجود آمده.

معنی اسم آتین در ثبت احوال

۱- موجود شده، پيدا گرديده؛ ۲- به هم رسيده.

حروف ابجد و طالع بینی نام آتین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آتین عدد " 461 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آتین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آتین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آتین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آتین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ، بزرگوار، باشکوه، از نام ها و صفات پروردگار

نام نوعی گل سرخ رنگ

مؤنث فائض، فيض رسان، فايده بخش

هدهد ،شانه سر، دوشیزه

به رنگ نیلی، منسوب به نیلی

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید