آتور

آتش، نام فرشته‌ ای در ایران باستان

جنسیت اسم آتور

پسر

آتور به انگلیسی

atur

تعداد آتور ها در ایران

576

تلفظ آتور به فارسی

آتور

ریشه اسم آتور

پهلوی

تلفظ آتور به انگلیسی

/ātur/

رنگ اسم آتور

نیلی

ابجد اسم آتور

607

ابجد وسیط اسم آتور

19

ابجد صغیر اسم آتور

13

درباره نام آتور

آتور یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم آتور را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم آتور، به خاطر ریشه پهلوی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 576 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم آتور

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم آتور و معنی اسم آتور

ریشه اسم آتور

همانطور که گفتیم ریشه اسم آتور پهلوی می باشد و تلفظ آتور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " آتور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ātur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم آتور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم آتور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم آتور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آتش، نام فرشته‌ ای در ایران < a href="https://tinyesm.ir/name/%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86">باستان، آتشکده ای در استخر که اجداد خاندان ساسانی نگهبان آن بودند.

معنی اسم آتور در ثبت احوال

1- آتش، آذر؛ 2- (اَعلام) 1) يك بخش از تقويم قديمي ايراني كه مغهاي دوران پادشاهی ماد بر پايه روح و زرواني آن را تغيير داده‌اند؛ 2) نام فرشته‌ي در ایران باستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام آتور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم آتور عدد " 607 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم آتور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم آتور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم آتور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم آتور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جاهاي مرتفع

مطیع شاه، موجب آرامش شاه

ترکیب دو اسم محمد و ارشاد (ستوده و هدایت)

خوشنام

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

مهربان، بخشاینده

گل نیلوفر، نام همسر کبوجیه پادشاه هخامنشی

بشارت، خبر خوب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید